Семінар-нарада

 

23 травня 2019 року відбулася семінар-нарада керівників закладів дошкільної освіти.

    У нараді взяла участь директор «Інклюзивно-ресурсного центру» Мар’яна Іванівна Павлюк, темою виступу якої було висвітлення інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти.

    Мар’яна Іванівна зазначила, що інструктивно-методичні рекомендації розроблено з метою реалізації законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та інших нормативно-правових актів, що регламентують розвиток інклюзивної освіти.

   На сьогоднішній день гостро назріла потреба у задоволенні освітніх, соціальних потреб, надання корекційно-розвиткових послуг діткам з особливими потребами у складі закладів дошкільної освіти. Діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти (відповідно до Закону  України «Про дошкільну освіту» із змінами, внесеними згідно із Законом України №2541- VІІІ від 06.09.2018).

    Освітній процес в інклюзивних групах здійснюється відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за окремими програмами, затвердженими в установленому порядку МОН, та методикам з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та рекомендацій ІРЦ.

     Лектор наголосила на важливості створення оптимальних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах  закладів  дошкільної освіти.

  Наприкінці заходу було розглянуто низку проблем з якими зтикаються учасники навчально-виховного процесу у закладах дошкільної освіти та обговорено можливі шляхи їх вирішення.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *