Тренінг на тему: «Інформування та пошук кандидатів у Патронатні вихователі та їх помічники».

РАХІВСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ та СЛУЖБОЮ У СПРАВАХ ДІТЕЙ РАХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, в рамках проекту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», який виконується спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині» , Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною сервісною службою України, неурядовими організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу, 06 травня 2025 року проведено тренінг на тему: «Інформування та пошук кандидатів у Патронатні вихователі та їх помічники».

До вітального слова були запрошені в. п. міського голови, секретар ради та виконкому Рахівської міської ради Євген МОЛНАР, керуюча справами Ірина Сенюк та регіональний координатор МБО «Партнерство «Кожній дитині»» Галина СЛІПЕЦЬКА, які наголосили про те, що Патронат над дитиною — надзвичайно важлива і необхідна послуга. Завдяки патронату дитина уникає зайвого стресу і травмування у випадку, якщо вона опинилась у складній життєвій ситуації. Дитина опиняється в родині, у квартирі, будинку… не в закладі, де багато дітей. Навіть якщо є потреба перебувати в лікарні на обстеженні чи лікуванні — вона буде з патронатним вихователем —з одним дорослим, який не байдужий до неї.

Захід проводила тренерка Оксана ДАНИЛО, начальник відділу ОЦСС Закарпатської обласної адміністрації. Головна мета тренінгу – підвищити професійну компетентність спеціалістів та представників Рахівської територіальної громади, які будуть здійснювати заходи з інформування про Патронат над дитиною для пошуку кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників.

В тренінгу взяли участь, більше ніж 35 осіб: представники закладів ЗЗСО Рахівської територіальної громади, фахівці з соціальної роботи центру надання соціальних послуг Рахівської міської ради, служба у справах дітей Рахівської РДА, представники відділу соціального захисту Рахівської міської ради, Рахівська філія Закарпатського центру зайнятості, КУ «Інклюзивно-ресурсний Центр Рахівської міської ради», КНП «Рахівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Рахівської міської ради та патронатні вихователі Солотвинської територіальної громади, які поділилися своїм досвідом роботи у даній сфері.

Упродовж тренінгу учасники детальніше дізнались:

– чому патронат — це про забезпечення найкращих інтересів дитини;

– як і де шукати охочих стати патронатними вихователями;

– як спілкуватись та працювати з кандидатами у патронатні вихователі;

– які міфи існують довкола патронатних сімей та як їх розвінчувати;

– про етичні комунікації: як не нашкодити дитині, її рідній чи патронатній сім’ї;

– чому громадам потрібно говорити про патронат і розвивати його.

Важливо розуміти, що для дотримання найкращих інтересів дитини всім залученим фахівцям необхідно діяти спільно. В цьому і є головне завдання патронату над дитиною.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *