Чому корекційні заняття довгий період можуть бути безрезультативними?
Ви чули про випадки, коли дитина відвідує корекційні заняття в якогось спеціаліста чи медичному/корекційному центрі вже довгий період часу, а результат мало помітний або зовсім відсутній? При цьому заняття проводяться 2-3 рази на тиждень протягом, як мінімум, декількох місяців.
На просторах інтернету я зустрічається інформація, що навичка формується до 6 місяців. У своєму відео один фахівець говорить, що з’являється вона (навичка), приблизно, через місяць-півтора після початку занять, а потім її потрібно закріплювати, що може займати ще до 5 місяців часу. Тобто, період формування навички – від 1 до 6 місяців. І спеціаліст, який так говорить, пояснює це особливістю самого мозку: будовою нейронів, з’єднань між ними та білою речовиною (мієлін). Іншої інформації немає та невідомо, про які навички йде мова.
Справжні фахівці, якщо питання стосується можливостей нашого мозку, взагалі не говорять про конкретні періоди. Тому, якщо коротко, то все дуже індивідуально!
Є випадки, і це не рідкість, коли навички з’являються вже на 3-4 заняття та закріплюються протягом одного-двох місяців. Але хотілося б звернути вашу увагу на те, що в корекційних заняттях приймає участь 3 сторони: батьки, їх дитина та спеціаліст. А також сама навичка, яку ми хочемо закріпити у дитини. І саме в цьому весь «секрет». Тому подібні висловлювання (про період до 6 місяців) не те що дають якусь корисну інформацію, а лише викликають цілий ряд питань: «Про яку навичку йде мова?», «Скільки занять на тиждень спеціаліст займається з дитиною?», «Що саме він робить на цих заняттях?», «Чи залучені батьки до даного процесу?», «Чи є в дитини супутні діагнози?»
Отже, які ж можуть бути причини, що у дитини під час корекційних занять довгий період може бути відсутній прогрес?
Спеціаліст.
Від того, як фахівець взаємодіє з дитиною багато чого залежить. Якщо ж фахівець дійсно майстер своєї справи, то йому буде вкрай важко досягати поставлених цілей без допомоги батьків.
За посиланням знаходиться стаття, в якій детально описано, як спеціаліст не має поводитися:
https://www.facebook.com/share/p/1DdcpCiEsA
Батьки.
Не втомлюємось повторювати, що роль батьків у розвитку дитини колосальна, її важко переоцінити. Якщо спеціаліст не займається з дитиною 3-4 години на день, то від батьків залежить все. Адже безпосередньо на заняттях фахівець намагається чомусь дитину навчити, сформувати якісь навички. І на це відведено, наприклад, 30 хвилин по 2-3 рази на тиждень. Весь інший час дитина знаходиться з батьками або під наглядом бабусі з дідусем. Тому якщо сім’я не буде дотримуватися рекомендацій спеціаліста та не закріплювати нові досягнення в повсякденному житті, то позитивного результату чекати прийдеться довго. А це призводить до втрати часу. Чим пізніше дитина буде щось засвоювати, тим довше вона буде переходити до іншого етапу.
Дитина.
Крім спеціаліста та батьків, на формування вмінь та навичок впливає і сама дитина. А точніше наявність в неї супутніх розладів та захворювань. Виходячи з цього, встановлюються навантаження та інтенсивність занять.
Навички.
Ми поставили навички в якості причини їх тривалого формування. Адже вони бувають дуже різні. Одним навичкам дитина навчається швидко, бо вони можуть застосовуватися і по 10 разів на годину, а для засвоєння інших може знадобитися більш тривалий проміжок часу.
І наостанок хотілося б сказати, що період закріплення навички в 1-6 місяців, про що нерідко говорять, – це результат взаємодії спеціаліста, батьків та дитини. До того ж, дуже розтягнутий у часі. Якщо всі будуть працювати злагоджено, як єдиний механізм, то результат не змусить себе довго чекати.



